Сьогодні:
 15 Липня 2018
 Неділя 
 196 день року
 ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ 
  10/01/2007 15:58:41
  Новорічна висадка на Хом´як
  02/09/2005 18:38:15
  Квітнева Близниця 2004
 
 ПОШУК
Слово
Шукати:
МАРШРУТИ => Квітнева Близниця 2004

Квітнева Близниця

Учасники:  Олександр Чмелик (Alex Ret), Петро Савин (Петруччо), Тарас Засаднюк,
Юрій Безгачнюк (Yurkovskiy), Ярослав Безгачнюк (Slav) - автор
Період: 17 - 18 квітня 2004 року

Карта маршруту
Лінія маршруту
с. Кваси - пол. Білина (ночівля) - Стара - Пересліп - Мала Близниця - Стримческа - Близниця - Стримческа - с. Кваси

        Близниця літом виглядає доволі ефектно, але напевно ж набагато прикольніше вона виглядає в зимовий період. І от зібралася наша команда бувших студентів ІФНТУНГу і вирішили зацінити Близницю в сніговій шапці.
        Сходження вирішили починати з Квасів, так як підходи звідти коротші ніж зі сторони Ясині. Сніг у самих Квасах уже зійшов, а от з висоти близько 1000 м над р.м. снігу ще доволі багато, благо що влежаний. Підіймались по стежці, що починається зразу біля з/д вокзалу. Піднявшись на наріжник вперше побачили одну з вершин масиву Близниці - Стримческу (фото 1). Перепочивши продовжили підйом. Близько п'ятої години вийшли на полонину Білина. Вирішили заночувати в колибі на полонині так як почало темніти.

        Чомусь в горах не можу довго спати, прокинувся близько 5 ранку. Правда, в цьому є свій плюс, вдалось зазнимкувати схід сонця (десь в районі 5:40 - 5:50). О 6:30 ранку вийшли на штурм. Спочатку піднялись на гору Стара, на північних схилах Старої доволі масивні карнізи, якраз час грунтових (мокрих) лавин. Гребінь після Старої виявився дуже засніженим, а так як гребінь вузкий то ми вирішили траверсувати його лівим краєм, хоча і тут прийшлось пробиватись через снігові замети. Далі гребінь хребта Урду Флавантуч розширується, продовжили підйом прямо по гребеню через Присліп та Малу Близницю. Мала Близниця з боку Квасів має досить пристойний схил для любителів драпатись догори або злітати вниз. Потім вийшли на Стримческу (фото 2) звідки відкрився чудовий вид на Близницю (фото 3). Сніг вже місцями посходив, але північні схили все ще засніжені і доволі небезпечні в плані лавин, хоча і літом вони доволі страшненькі (сипучі). Залишивши рюкзаки на Стримчесці піднялись на вершину Близниці о 10:20 (фото 4).

        На вершині класно, видимість капітальна, але час спускатися в Кваси, бо потяг типу "Рахівський експрес" чекати не буде. По дорозі ще фоткаю карнізи Близниці, які виглядають досить погрозливо (фото 5). Спускалися через Стримческу по її гребеню прямо в Кваси. Спустились до водоспаду, що недалеко від дороги (фото 6). Ну а потім поїзд, пиво, додому, хоч і не хочеться покидати цю красу.

Стримческа Стримческа Близниця
Фото 1 - Вид на Стримческу Фото 2 - Вершина Стримчески Фото 3 - Близниця
Вершина Карнізи Водоспад в Квасах
Фото 4 - Вершина!!! Фото 5 - Обережно, падаючі карнізи! Фото 6 - Водоспад в Квасах
 Hosting By:
 Terra Incognita:
Ресурси